Motor Sporları

Türkiye’de GrandPrix Heyecanı

Tüm dünyanın gözü, 10 yıl sonra tekrar yapılacak olan Türkiye GrandPrix’in üstünde. Peki yarış ne zaman yapılacak ve hangi kanalda olacak?
Türkiye GrandPrix ilk olarak 2005 yılında, Alman mühendis Hermann Tilke tarafından tasarlanan İstanbul Park pistinde yarışılmıştı ve 2011 yılından beri Türk yarış severler grandprix heyecanını ülkemizde yaşamıyorlardı. Fakat, 2020 yılının nadir yaşanan bir şekilde güzel haber geldi ve 2020 yılında Türkiye GrandPrix’inin formula 1 takvimine eklendiği haberi geldi.

Türkiye’de en çok yarış kazanın Felipe Massa ile Ferrari takımı olmuştu, bu sene ferrarinin çizdiği tablo pek içler açıcı değilken, bize göre yarışın favorisi bu sene her yarışta olduğu gibi Lewis Hamilton.

Türkiye GrandPrix yarışı Ne Zaman?

Yarış 13-14-15 Kasım tarihlerinde seyircisiz olarak gerçekleştirilecek. Formula 1’in internet sitesinde güncellenen takvime göre, 15 Kasım Pazar günü yapılacak yarış 13.10’da başlayacak. Yarıştan 1 gün önce yapılacak sıralama turları ise 15.00-16-00 saatlerinde gerçekleştirilecek.

Yarış Seyircili mi Olacak?

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:“Koronavirüs salgınıyla mücadele çalışmaları kapsamında İstanbul İl Pandemi Kurulu’nun 13-15 Kasım 2020 tarihleri arasında düzenlenecek ‘Formula-1 DHL Turkish Grand Prix 2020 yarışının seyircisiz yapılması’ yönündeki tavsiye kararı uyarınca saat 10.00’da toplanan İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından söz konusu yarışın seyircisiz yapılmasına karar verilmiştir.”

Türkiye GrandPrix Hangi Kanalda?

Intercity İstanbul Park’ta düzenlenecek Formula 1 Türkiye Grand Prix’si, S Sport ekranlarından ve S Sport Plus uygulaması üzerinden canlı olarak izleyiciyle buluşacak.

Formula 1 Araçları Türkiye’de işte birkaç görüntü!Categories: Motor Sporları

Bir Cevap Yazın