Futbol

FIFA Uyum Zirvesini Bitti, Neler Konuşuldu, Hangi Kararlar Alındı?
FIFA’nın futbolda uyumu ve iyi yönetişimi teşvik etme konusundaki devam eden taahhüdü doğrultusunda, 3. FIFA Uyum Zirvesi bugün, açılış oturumunun ve 150’den fazla üye derneğin katılımıyla gerçekleştirilen bir dizi çevrimiçi takip çalışma oturumunun ardından sona erdi. 12’den 16 Ekim’e kadar altı konfederasyonun her biri.

Yönetişim ve uyum uzmanları ile uygulayıcıları bir araya getiren 3. FIFA Uyum Zirvesi, Birleşmiş Milletler Elia Yi Armstrong Etik Ofisi Direktörü eski ABD Başsavcısı Loretta E. Lynch’in en iyi uygulamalar ve uyum ve iyi yönetişimde ortaya çıkan eğilimler hakkında açılış konuşmalarını gördü. , FIFA Başkanı Gianni Infantino, FIFA Genel Sekreteri Fatma Samoura ve FIFA Denetim ve Uyum Komitesi Başkanı Tomaz Vesel.

Zirve, üye derneklere ve konfederasyonlara, kendi bünyesinde özel bir uyum programı geliştirmek için kullanılabilecek pratik rehberlik ve ölçeklenebilir yapı taşları sağlamayı amaçlayan ilk FIFA Uyum El Kitabı’nın pratik çalışma oturumlarına 380’den fazla bireysel katılımcının katıldığını gördü. organizasyon.
Hafta başında açılış oturumunda konuşan FIFA Başkanı Gianni Infantino, FIFA’nın 2016’dan bu yana FIFA’nın bölgede kaydettiği önemli ilerlemeyi vurgulayarak, FIFA’nın uyum ve iyi yönetişim konusundaki kararlılığının altını çizdi .

Zirvenin açılış oturumunda yaptığı konuşmada, eski ABD Başsavcısı Loretta E. Lynch, FIFA’nın şeffaflığa, etik davranışa ve futbol topluluğu genelinde uyum ortamını iyileştirme arzusuna yeniden bağlılığını vurguladı. spor.

Ayrıca, FIFA’nın dahili ve harici riskleri en aza indirmek için güçlü bir uyum kültürü geliştirme taahhüdünü vurguladı.

Etkinlikle ilgili konuşan FIFA Genel Sekreteri Fatma Samoura şunları söyledi:

“3. FIFA Uyum Zirvesi, uyumu karar alma süreçlerine entegre etmenin gerekliliğini vurgulamak için üye derneklerimiz ve konfederasyonlarla etkileşim kurmak için önemli bir fırsat sağladı.

“Futbolun sürdürülebilir ve sağlam gelişimi, sağlam uyum mekanizmaları gerektirir ve bu hafta FIFA, etik ve dürüst davranma konusunda rehberlik sağlamak için 211 üye kuruluşuna bir Uyum El Kitabı açıkladı. Ortak amacımız olan futbolu korumak için onlarla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz. “

3. FIFA Uyumluluk Zirvesi’nin açılış oturumunu izlemek için lütfen BURAYA tıklayın .

Yeni FIFA Uyumluluk El Kitabına erişmek için lütfen BURAYA tıklayın .Categories: Futbol

Bir Cevap Yazın