Genel

Formula 1 Takvimine Üç Yeni Yarış Eklendi

Formula 1 2020 sezonunun takvimine üç yeni yarış dahil edildi. Formula 1 2020 Dünya Şampiyonası sezonunun Mart ayından Avustralya’da başlaması planlanırken, Covid-19 pandemisi nedeniyle birçok yarış için iptal ve erteleme kararının alınmasının ardından Formula 1 sezonunun ilk yarışı Avusturya’nın Spielberg kentinde start almıştı. Sezonun ikinci yarışı da Avusturya’da gerçekleşirken sezonun üçüncü ayağı Macaristan’da gerçekleşti.
Üç Yeni Yarış

Formula 1 2020 sezonunun üç yarışı geride kaldı. Bir taraftan sezon devam ederken diğer taraftan 2020 sezonunun takvimi şekillenmeye devam ediyor.

Formula 1 yönetimi, üç yeni yarışın takvime dahil edildiğini açıkladı. Bu açıklamaya göre sırasıyla gerçekleşecek Nürbürgring, Portimao ve İmola yarışlarıyla  2020 sezonundaki yarış sayısı 13’e yükseldi. Ayrıca Formula 1, Amerika Kıtası’ndaki müsabakaları da iptal etme kararı aldı.

Almanya’da gerçekleşecek Nürbürgring 11 Ekim, Portekiz’de yapılacak Portimao 25 Ekim ve İtalya’da yapılacak İmola yarışı 1 Kasım’da start alacak.Categories: Genel

Bir Cevap Yazın