Basketbol

Darly Macon Galatasaray Doğa Sigorta’da

ING Basketbol Süper Ligi Ekiplerinden Galatasaray Doğa Sigorta gelecek sezonun çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımı, başarılı çalıştırıcı Ertuğrul Erdoğan’la yeni mukavele imzalamasının ardından transfer çalışmalarına hız verdi. Gelecek sezon için ING Basketbol Süper Lig’i ve Fiba Şampiyonlar Lig’inde rekabetçi bir takım oluşturmak isteyen Galatasaray Doğa Sigorta, Birleşik Amerikalı Guard  Darly Macon ile 1 yıllık anlaştı.

Galatasaray kulübünden yapılan resmi açıklama

“Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımımız, yeni sezon transfer çalışmaları kapsamında Birleşik Amerikalı guard Daryl Macon ile bir yıllık sözleşme imzaladı.

29 Kasım 1995, Arkansas doğumlu oyuncu, 1.88 cm boyunda.

Kolej kariyerine Holmes Community College’da başlayan 24 yaşındaki oyuncu, üçüncü yılında Arkansas Üniversitesi’ne geçiş yaptı. Arkansas’taki ilk sezonunda konferansının en iyi ikinci beşine seçilirken 13.4 sayı, 2.6 ribaund, 2.2 asist ve 1.1 top çalma istatistikleri yakaladı. Kolejdeki son yılında ise 17.1 sayı ve 4 asist ortalamaları tuttururken üç sayı çizgisinin gerisinden %43.8 gibi yüksek bir yüzdeyle oynaması dikkatleri çekti ve konferansında bir kez daha en iyi ikinci beşe seçildi.

2018 NBA Draft’ının ardından Dallas Mavericks ile G-League’i de içeren bir two-way kontrat imzaladı. 2019 yazında ise Miami Heat ile two-way kontrat imzaladı. G-League ve NBA’de geçen iki sezonunda 76’sı G-League’de olmak üzere toplam 88 maça çıktı ve 18.1 sayı, 3.7 ribaund ve 5.6 asist ortalamalarıyla mücadele etti. 

24 yaşındaki oyuncu kariyerinde ilk kez Avrupa basketboluna ayak basacak.

Oyuncumuza hoş geldin dileklerimizi iletir, sarı kırmızılı formamızla başarılı bir sezon geçirmesini temenni ederiz.”Bir Cevap Yazın