Futbol

Trabzonspor’da Hoca Arayışı

Süper Lig’in bitimine 1 hafta kala şampiyonluk ihtimalini yitiren Trabzonspor, Genç çalıştırıcı Hüseyin Cimşir ile yollarını ayırdı.  Hüseyin Cimsir’in yerine yeni teknik direktör arayışına giren Trabzonspor, takımı doğrudan etkileyebilecek ve kadro planlamasını oluşturabilecek tecrübeli isimler arıyor.
Trabzonspor’un  ligin 33. haftasında Konyaspor’a 4-3’lük skorla mağlup olmasının ardından, teknik direktör Hüseyin Cimşir’in sözleşmesi karşışıklı olarak feshedildi. Yeni teknik adam konusunda çalışmalara başlayan Trabzonspor yönetimi ince eleyip sık dokuyor.

Trabzonspor Eski Teknik Direktörü Hüseyin Çimşir ve Başkan

Öne Çıkan İsimler!

Lig’de şampiyonluk şansını yitiren Trabzonspor için sezonunun tesellisi olarak görülebilecek olan diğer bir kulvar ise Türkiye kupası finali. Türkiye Kupası finali de göz önünde bulunduran yönetim, şehri ve camia’yı yakından tanıyan isimler listede ön sıralarda yer alıyor. Bu bağlamda doğal olarak akla gelen ilk isim Shota Arveladze. Trabzonspor’un simgesel isimlerinden olan Gürcü çalıştırıcıya sosyal medya’da büyük ilgi var. Lakin Trabzonspor’un teknik direktörü olduğu dönemde kulüpten iyi ayrılmayan ve yazılı ve görsel basında linç edilen Shota, bu konuya sıcak bakmıyor.2019-2020 sezonuna Beşiktaş’ın başına geçen fakat sezon ortasında yolların ayrıldığı Abdullah Avcı ile de temasların kurulduğu belirtildi.

Sosyal medyada gündeme gelen diğer bir isim Kayserispor’un teknik direktörü Robert Prosinecki. Kayserispor’un başına geldiği ilk günden itibaren takıma sihirli bir değnek gibi dokunan tecrübeli çalıştırıcı, sezon sonunda karar verecek.Bir Cevap Yazın