Motor Sporları

Michael Schumacher’den Sevindirici Haber

Formula 1 tarihinin efsanevi pilotları arasında bulunan Alman Pilot Michael Schumacher, 2013 yılında tatilde geçirdiği kaza sonrası uzun bir süredir koma ve yoğun bakımdaydı. 7 yıldır yaşam mücadelesi veren dünya şampiyonu ile ilgili sevindirici haber FIA başkanı Jean Todt tarafından verildi.



Formula 1 platformunda 7 dünya şampiyonluğu ve 95 yarış galibiyeti bulunan Michael Schumacher, 2013 yılında kış tatili için gittiği Alplerde geçirdiği kayak kazası sonucunda  uzun bir süredir koma, yoğun bakım ve tedavi dönemi içerisinde.

Ameliyat oldu mu?

Alman pilot 2019 yılının ortalarında kök hücre ameliyatı olmuş lakin doktorlardan beklenen iyi haber gelmemişti. Fransız Doktor Phillipe Menasche, “Schumacher kök hücre tedavisine girdi. Ancak bu tedavinin en başından beri bir mucize gerçekleşmeyeceği belliydi” ifadeleri kullanarak hayranlarda hayal kırıklığı yaşatmıştı. Birkaç ay önce İtalyan medyasında Alman pilotun tekrar Phillipe Menasche tarafından ameliyat edileceği sık sık yazılmıştı.  Lakin Scumacher ailesi tarafından yapılan açıklamada ameliyatın covid-19 salgınına bağlı riskler devam ederken gerçekleşmeyeceğini duyurdu.



FIA Başkanından İyi Haber

7 yıllık bir içerisinde hayatta kalma mücadelesi veren Michael Schumacher ile ilgili müjdeli haber eski takım arkadaşı ve şimdiki FİA Başkanı olan Jean Todt’dan geldi.

Alman pilotu evinde ziyaret eden Todt, tecrübeli pilot ile ilgili sevindirici cümleler kullandı. Formula 1 2020 sezonun 3. Ayağı olan Maceristan’da basın mensuplarına konuşan Todt: Michael’ı geçen hafta gördüm. Savaşı devam ediyor. Umarım yakında dünya da onu yeniden görebilir. Michael ve ailesi bunun için çalışıyor.” dedi.

Jean Todt, Schumacher’in eşi Corinna ile birlikte kaldığı söyleyip ekledi; ‘Corinna müthiş bir iş çıkarıyor. Ailede bulunan efsane bir ismin sürekli haberlere konu olmasını istemiyor. Bu yüzden Michael’ın gizliliğine çok önem veriyor.’ İfadelerini kullandı.




Categories: Motor Sporları

Tagged as: ,

Bir Cevap Yazın