Hentbol

Türkiye Hentbol Federasyonun’dan Açıklama

Türkiye Hentbol Federasyonu (THF), gelecek sezonun ne zaman başlayacağını açıkladı.Hentbol Ligleri Başlıyor

Türkiye Hentbol Federasyonu, 2020-2021 sezonunda liglerin hangi tarihte başlayacağını ilan etti.

Türkiye Hentbol Federasyonunun (THF) internet sitesinde yapılan açıklamada, 2020-2021 sezonun Erkekler ve Kadınlar Süper Lig ve 1.Lig karşılaşmalarının başlangıç tarihleri, Federasyonun gerçekleştirdiği toplantının ardından şu şekilde oluştu:

-Erkekler Süper Lig: 26/09/2020

-Erkekler Birinci Lig:4/ 10/2020

-Kadınlar Süper Lig: 27/09/2020

-Kadınlar Birinci Lig: 3/10/2020Covid-19 salgını nedeniyle oluşabilecek yeni durumlara karşın liglerin başlangıç tarihlerinin tekrar görüşülebileceği belirtildi.Covid-19 salgınının Türkiye’de yayılmasının ardından Voleybol ve Basketbol fedarasyonlarının ardından, Hentbol federasyonu da mevcut ligleri durdurmuştu. Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Bilal Eyüboğlu yaptığı açıklamada liglerin iptal edildiğini ve hiçbir kulübün şampiyon ilan edilmeyeceğini açıklamıştı.

Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Bilal Eyüboğlu’nun açıklaması: “Süreci takip ettik. Kulüplerimizle konuştuk. Yönetim kurulu olarak bu sabah karar aldık. Kararımız basketbolda ve voleybolda olduğu gibi hentbolda da normal sezonun tescil edilmesi yönündedir. Lig ve Türkiye Kupası dahil olmak üzere şampiyon çıkmayacak. Ligden düşme ve lige çıkma olmayacak. Avrupa kupalarına katılma lig sıralamasıyla olacak. Bu karar ligdeki bütün kulüplerin de ortak kararıdır. Hayırlı olmasını diliyorum.”
Categories: Hentbol

Tagged as: , ,

Bir Cevap Yazın