Basketbol

Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımında Mutlu Son!
Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımı, başarılı çalıştırıcı Ertuğrul Erdoğan’la yeni mukavele imzaladı. Türk çalıştırıcının adı daha önce Fenerbahçe Beko ve Sarunas Jasikevicius’un ayrılığı sonrası Litvanya takımı Zalgiris Kaunas ile anılıyordu.

Galatasaray Spor Kulübünden konuya ilişkin yapılan açıklamada

Kulübümüz, Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımımızın geçtiğimiz iki sezonda başantrenörlük görevini üstlenen Ertuğrul Erdoğan ile 1+1 yıllık yeni sözleşme imzaladı. 2018 yazından göreve gelen Ertuğrul Erdoğan, ilk sezonunda takımımızı Basketbol Süper Ligi Play-Off’larında yarı finale taşırken koronavirüs pandemisi sebebiyle daha sonra iptal edilen ikinci sezonu lig dördüncüsü ve 7DAYS EuroCup sezonunu ise son 16 turu katılımcısı olarak tamamlamıştı.

Galatasaray ile sözleşme tazeleyen Ertuğrul Erdoğan’ın açıklamaları

Galatasaray’a geldiğim günden bu yana, kulübün köklerinde var olan basketbol kültürünü yeniden canlandırmaya çalıştık. Bunun ilk adımı neydi? Kendini ispat etmeye niyetli; her daim takım başarısını ön plana koyan, iyi karakterde oyunculardan kurulu bir yapı oluşturmak… Bugün itibarıyla pek çok oyuncumuzun EuroLeague takımlarıyla anlaştığını ya da anlaşmak üzere olduğunu görüyorum. Sportif açıdan rekabetçi kalıp bir yandan da Galatasaray’ı böyle bir cazibe merkezi hâline getirmek bizim için önemliydi. Yeni sezonda da bu yapının üstüne koyarak devam edeceğiz. Transferlerimiz de en kısa zamanda açıklanacak. Hep birlikte, kaldığımız yerden devam!.Ertuğrul Erdoğan Kimdir?

Ertuğrul Erdoğan 16 Ekim 1968 tarihinde dünya geldi. 1996-1997 ve 1997-1998 sezonlarında Galatasaray Basketbol takımda yardımcı antrenör olarak kariyerine başladı. Türkiye Basketbol Liginde çeşitli takımlarda görev alan Ertuğrul Erdoğan, Fenerbahçe Ülker ile şampiyonluk yaşadı. Türkiye Milli Basketbol takımında da Tanjevic’in yardımcılığını üstlenen başarılı çalıştırıcı İstanbul BBSK’nın başantrenorü olmuştur. Burada gösterdiği başarılı performansla 2018-2019 sezonunda Galatasaray Doğa Sigortanın başına geçmiştir.
Bir Cevap Yazın