Genel

Voleybol Heyecanı Eylül Ayında Geri Dönüyor
Türkiye Voleybol Federasyonu, Vestel Venus Sultanlar Ligi ile ilgili danışma toplantısı düzenledi.

Türkiye Voleybol Federasyonundan gelen açıklamaya göre, 2019-2020 sezonunun değerlendirildiği, 2020-2021 sezonuna ilişkin öneri ve fikirlerin paylaşıldığı toplantı İstanbul’da gerçekleşti.

Toplantıda söz alan Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, covid-19 salgınına değinerek,”Dünya, daha önce hiç deneyimlemediği bir pandemi sürecini yaşadı. Herkesi aynı anda eve kapatan bir virüs ile karşı karşıya kaldık. TVF olarak tüm dünyayı etkisi altına alan küresel koronavirüs pandemi sürecinde ‘önce sağlık’ anlayışımızdan hiçbir zaman vazgeçmedik. Bu süreçte bizlerden desteklerini esirgemeyen tüm kulüplerimize ve sponsorlarımıza çok teşekkür ediyoruz.” Açıklamasında bulundu.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Covid-19 salgını nedeniyle  müsabakaların sonlandırıldığını açıkladı.

“Voleybol camiasının ne kadar nezih ve kaliteli olduğunu bir kez daha gösterdik. Bu süreci en iyi şekilde yönetip, herkesi memnun edecek şekilde en doğru kararları aldığımızı düşünüyoruz. Liglerimizde düşmeyi kaldırdık. Alttan gelen 4 takımı da yukarı çıkardık. Bu sezon Vestel Venus Sultanlar Ligi 16 takımla oynanacak. Liglerimiz, eylül ayında başlayacak. Takım sayısının artması ve aynı zamanda A Milli Kadın Voleybol Takımımızın da olimpiyat süreci bulunması nedeniyle bu yıl yoğun bir takvimimiz var. Takım sporları içinde Türk sporunda en çok faaliyeti bulunan branş voleybol. Bu nedenle kulüplerimizin görüşlerine her zaman önem veriyoruz. Federasyon olarak samimiyet, şeffaflık ve paydaşlık olmazsa olmazlarımızdandır. Bu anlamda, voleybol camiasının mutlu olacağı, güzel bir süreç yürüteceğimize inanıyorum.”

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, sözlerini gelecek yeni sezonda Vestel Venus Sultanlar Ligi’nde mücadele edecek tüm ekiplere başarılar dileyerek bitirdi.
Categories: Genel

Bir Cevap Yazın