Motor Sporları

Formula 1, Amerika, Brezilya ve Meksika Grand Prixleri İptal EdilebilirFormula 1 2020 sezonu tüm heyecanı ile başlamış olmasına karşın,  Covid-19 salgını  nedeniyle planlandığından daha erken bitebilir.

Avusturya Grand Prix ile başlayan 2020 sezonu , Bottas’ın sürpriz bir şekilde podyumda 1. Sırada kendisine  yer bulması ve Lewis Hamilton ve Vettel’in podyumun dışında kalması ile tamamlanmıştı. Avusturya Grand Prix özetimizi ve sıralamaları buradan bulabilirsiniz.

Geçtiğimiz günlerde, Mercedes Benz Formula 1 takım direktörü, bu yıl covid-19 sebebi ile Amerika, Brezilya ve Meksika’da düzenlenecek olan Grand Prixlerin iptal edilebileceğini ve planlandığından daha kısa sürede tamamlanabileceğini söyledi.

Formula 1 programına göre, bu sezon 25 Ekim’de Amerika’da, 1 Kasım’da Meksika ve 15 Kasım’da Brezilya’da yapılacak olan Amerika kıtası Grand Prixleri Çin’de başlayan ve bütün dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisi nedeniyle ertelemen riski altında.

Tüm 2020 Formula 1 programı için tıklayın.

Mercedes Benz Formula 1 Takım direktörü, Toto Wolff “Şu anda bu ülkelere baktığınızda oraya gitmemizi düşünemezsiniz. Formula 1 Başkanı Chase Carey ise hiçbir kapıyı kapatmak istemiyor ancak oralara gidilecek gibi görünmüyor.” Şeklindeki görüşlerini bildirdi.

Bu hafta ikincisi yapılacak olan Avusturya Grand Prix sonrasındaki 8 yarış Avrupa kıtasında yapılacak, sonraki yarışlar için şu an Formula 1’den resmi bir açıklama gelmedi fakat Mercedes Benz ekibine kalırsa, Avrupa kıtasındaki yarışların özellikle Amerika kıtasındaki yarışların yapılması pek olası gözükmüyor.
Bir Cevap Yazın