2020 Yaz Transfer

Fenerbahçe’ye Barcelona’lı Sağ Bek

Fenerbahçe, defans hattından başlayan bir atak oyun oynamakta kararlı görünüyor. Gökhan Gönül ile prensipte anlaşan sarı-lacivertli ekip, sağ bek için Barcelona’nın 21 yaşındaki genç yeteneğine kancayı takmış durumda.

Moussa Wague Fenerbahçe Yolunda mı?

Moussa Wague, Barcelona ekibinin defansında büyük işler yapma potansiyeli yüksek bir oyuncu. Fakat, genç oyuncu daha yapabileceklerinin hepsini göstermedi olgunlaşması gerekiyor. Bu sezonu Nice kulübünde kiralık olarak geçiren oyuncu sadece beş Fransa lig maçına ve 1 şampiyonlar ligi maçına çıkabildi.

Başkan Ali Koç Devrede

Fenerbahçe’nin takım yer verebileceği bir oyuncu olan Moussa için Barcelona ile görüşmelerine başlayan Ali Koç. Bu sezon transfer dönemini hatasız tamamlamak isteyen yönetim için biçilmiş kaftan. Genç ve dinamik olan Moussa, çıktığı 5 Ligue 1 maçında kaydettiği 2 assist ile atak yönünde de kendini göstermiş durumda. Kendini geliştirmesi ve Türk ligine uyum sağlayabilmesi adına Gökhan Gönül ile kendini geliştirmesi mümkün görünüyor.

Son Söz Patron Quique’nin

Moussa sezon bitiminde Katalan ekibine dönecek ve oyuncunun daha çok forma giyerek kendini geliştirmesini isteyen Quique Setien son sözü söylecek ve oyuncun Fenerbahçe’ye kiralık olarak gidip gitmemesini belirleyecek, burada Fenerbahçe’nin dezavantajı ise Avrupa’ya gidemeyecek olması. Oyuncusunun Avrupa futbolunda deneyim kazanmasını ve daha taktiksel bir oyun stili benimsemiş olan Barcelona için Türk liginin fiziksel güce dayalı olan futbol anlayışını tercih edip etmeyeceği belirsizliğini koruyor.

Barcelona’dan gelecek cevaba göre bu sezon’un ilk umut verici transferi Fenerbahçe’den gelecek gibi duruyor.

Categories: 2020 Yaz Transfer, Futbol