Kitesurf

Haftasonu Kitesurf Rüzgar Durumu

Artık Corona’nın etkileri azalıyor, evden çalışma döneminin stresini atmak için bir tatil şart. Kitesurf yapanlar için her zaman en büyük sorulardan birisi, ben gittiğimde rüzgar olacak mı? İşte bu haberimiz tam sizin için, Türkiye’nin en iyi kitesurf lokasyonlarını daha önce sizler için bir araya getirmiştik, bugün ise tatile giderken bu lokasyonları düşünenler için önümüzdeki haftaki rüzgar durumunu kolay ve sade bir anlatımla sizin için derledik.

Akyaka Rüzgar Durumu

Akyaka’da bu haftasonu yüksek rüzgar bekleniyor. Pazar günü rüzgar seviyesi düşük olarak gözüksede, büyük bir kite ile ortalama kilolarda birisi için yeterli olacaktır.

Hafta ortasında gün boyu stabil olarak denize paralel esen bir rüzgar ile, kitebeach’ten başlayıp kendinizi azmağın serin sularına kadar gidip geçikmiş bir tatilin keyfini çıkarabilirsiniz.

Alaçatı Rüzgar Durumu

Alaçatı’ya gidip hem kitesurf yapmak hemde sakinleşip stresini atmak isteyenler için güzel bir haberimiz var, Pazar ve Pazartesi günleri hariç Alaçatı’da güzel bir rüzgar sizi bekliyor. Fakat önümüzde haftanın sonlarına doğru, rüzgar şiddetini kuvvetlendirecek ama endişelenmeyin denizden kıyıya doğru esen bir rüzgar olacak.

Özellikle salı günü rüzgar yönünün kıyıdan denize doğru olması özellikle yeni başlayan kitecılar için bir dezavantaj eğer, kitesurfe yeni başlamışsanız yumuşakta olsa rüzgara aldanıp denize koşmayın lütfen, ilk önce güvenlik. Rüzgar yönünün kıyıdan denize doğru olması sizi açıklara doğru sürükleyebilir.

Gökçeada Rüzgar Durumu

Önümüzdeki haftayı Gökçeada’da kite yaparak geçirmek isteyenlere bir iyi bir de kötü haberimiz var. İyi haberimiz, önümüzdeki hafta başından itibaren giderek şiddetlenen bir rüzgar sizi bekliyor olacak, Çanakkale’nin berrak sularında keyifli bir hafta sizi bekliyor bundan eminiz.

Fakat, eğer bu haftasonunu da değerlendirip biraz daha fazla tatil yapmak istiyorsanız, maalesef pazartesiye kadar rüzgar düşük görünüyor, bir önceki makalemizde bahsettiğimiz gibi Gökçeada’nın müthiş sualtı zenginliklerinizi keşfetmeniz için bu güzel bir olanak aslında. Sizlere şimdiden iyi tatiller.

Patara Rüzgar Durumu

Bu haftasonu Patara’nın o antik dokusunda, kite yapmak için müthiş bir fırsat, rüzgar yüksek ve kıyıya paralel, fakat biraz fazla yüksek. Bu yüzden eğer daha acemi iseniz, biraz sıkıntılı olabilir.

Çarşamba günü ise rüzgar tam olması gerektiği gibi çok güzel bir seviyede, ne fazla nede az ortalama boyutlarda bir kite sizin ideal olacaktır.

Patara’ya gidecek olanlar için şimdiden iyi keyifler diliyoruz, rüzgarın az olduğu günlerde ise, ezsiz antik eserleri ziyaret etmenizi şiddetle öneriyoruz.

Categories: Kitesurf