Basketbol

2020 En İyi Basketbol Ayakkabıları

Kobe Bryant, Lebron James ve Michael Jordan gibi isimler ile basketbolda ayakkabı, sadece avantaj yaratan bir unsur olmaktan daha fazlasını sunuyor. Oyun dışındaki tarzını oyun içinde de korumak isteyen basketbolcuların bu sezon en çok tercih ettiği ve en iyi özelliklere sahip ayakkabıları sizin için derledik.

Tabii konu ayakkabı olunca, herkesin tercihi farklı olabiliyor. Eğer sizin tercihiniz bu listede yoksa, yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Air Jordan XXXII

Michael Jordan imzası taşıyan bu Jordan, Nike – Air Jordan modeli bu sezon en iddialı tasarım ve özelliklere sahip ayakkabılardan bir tanesi.

Örgü gövdeli bu şahane görünümlü ayakkabılar tam bir skorer ayakkabısı. Müthiş bir dengeye ve yastıklamaya sahip olan bu ayakkabılar pahalı olsalar da, ücretinin her kuruşunu hak ediyorlar. Bu ayakkabılar ile oyun sırasında, rahat bir deneyim vaat ediyor.

Ort. Piyasa Değeri – 1.500,00₺

Kyrie 4 by Nike

Kyrie Irving imzalı Nike’ın bu şaheser ayakkabıları, piyasadaki belki de tek oyuncu performansını arttırabilecek ayakkabı. Ayakkabı oyuncuya müthiş bir denge ve kavrama özelliği kazandırıyor, bu özelliği tabanındaki yarığa borçlu.

Kyrie 4, ayak ve bilek hareketlerine ve sıçrayışınıza fayda sağlamak için mükemmel bir denge, yastıklama ve destek kombinasyonunu bir arada sunuyor. Mükemmel çekiş gücü ve hafifliği ve hızınızı ortaya çıkarmak için muhteşem bir silah olan Nike Kyrie 4 tam size göre.

Eğer bu ayakkabıları almayı düşünüyorsanız, bahsettiğimiz özelliklerden tam olarak faydalanabilmeniz için ufak bir ipucu veriyoruz, kauçuk taban yüzeyi düzgün bir şekilde kavraması için hafif ıslatılmalıdır. Bu ayakkabıya alıştığınızda sahip olduğunuz en iyi ayakkabıdan daha iyi hissettirdiğini göreceksiniz.

Ort. Piyasa Değeri – 900,00₺

Curry 2 by Under Armour

Oyun kurucuların bir ayakkabıdan aradığı en önemli özellik, top sürme becerilerini ve kıvraklıklarını kolaylaştıran daha hafif bir ayakkabı isterler, bu ayakkabı en iyi oyun kuruculardan birisi Stephen Curry imzalı.

Bu sezonun en çok aranan basketbol ayakkabıları konumunda olan Curry 2, kullandığı teknolojiler ile neden bu kadar çok istenildiğini açıklıyor. Under Armour’un “Charged” teknolojisi ile yaylı yastıklama artık hayal değil.

Ort. Piyasa Değeri – 1.000,00₺