Basketbol Transfer

Obradovic Kararını Verdi!

Fenerbahçe Beko’nun başarılı antrenörü Zeljko Obradovic sözleşme yenilemek istiyor mu? Yoksa kariyerine başka bir kulüpte mi devam etmek istiyor kararını Çarşamba günü sabaha karşı verdi, önümüzdeki sezon takımın başında Obradovic olmayacak.

Fenerbahçe kulübü başkanı Ali Koç, takımının kanalı Fenerbahçe TV’ye konuştu, Ali Koç şunları söyledi;

“Şu anda başkanvekilimiz Semih Özsoy, Obradovic ve Gherardini ile birlikte yemekte. Yarın konuşacağız. Obradovic burada kalmak istediği sürece kalacaktır. Baskerbolun efsanesidir ama Fenerbahçe’nin kalbindeki yeri bambaşkadır. Obradovic, Sırbistan’dan gelen ilk uçakla buraya geldi. İtalya’dan seferler başlamadığı için Maurizio Gherardini’yi özel uçakla getirdik. Fenerbahçe basketbolunun bütçesinin, ne yazık ki 30 milyon Eurolar seviyesi olması mümkün değil. Baskebolun açığı futbolun açığının yarısı kadar. 

Eğer yeni şartlar, hocamızın kabul edebileceği, kalabileceği, liderlik edeceği şartlar olursa, kalmasını istiyoruz. Konumu itibariyle anahtar teslim şubedir. İstenen oyuncuları kendileri belirler. Hocamız en iyi kadroyu bana kurdunuz dedi ama ne yazık ki sonuçlar lehimize olmadı. Her sene mükemmel olacak diye bir şey yok. Hocamızın ve teknik kadromuzun kredisi var. Orta yolu inşallah buluruz ve önümüzdeki sezon mücadele ederiz.

Euroleague’de 68 bin euro bir galibiyet, şampiyoluk 1 milyon euro. Bizim primimiz bundan fazla ama bunun getirisi başka. İnşallah hocamızla yarın bir noktaya geliriz.” dedi.

Obradovic’in Fenerbahçe Beko Kariyeri Şampiyonluklar ve İmkansız Denileni Başarmakla Dolu

1960 Yılında Yugoslavya’nın Cacak kentine dünyaya gelen başarılı antrenör 1980 yılında basketbol kariyerine başladı.

Başarılı bir oyunculuk kariyerinden sonra, antrenörlüğü ile Avrupa basketboluna yeni bir soluk getiren Obradovic, en iyi çıkışını 1999 yılında yakaladı. Panathiniakos ile 3 yıl üst üste EuroLeague turnuvasını kazanan başarılı antrenör bu başarısını ilk önce 2007 ve sonrasında 2011 yıllarında “Avrupa’nın en iyi koçu” ödülüne layık görülerek taçlandırdı.

2013 Yılından beri Fenerbahçe Beko takımını çalıştıran başarılı antrenör, 2015 yılından başlayarak 2018 senesine kadar 4 sezon boyunca takımını Final Four’a taşımayı başardı. 2016-2017 senesinde Obradovic’in öğrencileri Euroleague kupasını müzesine götürmeyi başardı.

Oyuncuların Gözünden Obradovic

Emir Prelzdic: “Obradovic’i 3 kelimeyle anlatmam gerekirse: hırs, tutku ve başarı.”
Jan Vesely: “O’nu 3 kelimeyle anlatmak mümkün değil”
Bogdan Bogdanovic: “Basketbol aşığı, hırs küpü ve tecrübe. Fenerbahçe’ye gelmemdeki en büyük etken O,”

Fenerbahçe’den NBA’e transfer olan Bogdan Bogdanovic,

Categories: Basketbol Transfer