2020 Yaz Transfer

Muslera Sakatlandı! Galatasaray’ın Kalesini Kime Emanet Edecek

2011 Ağustos ayında transfer olduğu günden bugüne kadar Fernando Muslera, Galatasaray’ın kalesini yaklaşık 30.000 dk. korudu. Bu süre zarfında Beşiktaş ve Fenerbahçe gibi takımlar uzun bir süre aradıkları kaleciye ulaşamamışlardı.

Korona virüsü sonrasında ilk maçta Fernando Muslera’nun kaval ve alt adale kemiğinde kırık tespit edildi, şuan için şubat 2021 yılına kadar sakat kalması beklenen Muslera, Galatasaray camiasında bir kaleci arayışına sebep oldu. Muslera’nın müthiş performansının yanında Galatasaray’da seçenekleri değerlendirmeye başladı.

Kulüplerin geçirdiği finansal olarak sıkıntılı dönemde, Galatasaray bonservis bedeli ödemeden yeni bir kaleci ile anlaşmayı düşünecektir. İşte, şuan için Galatasaray’ın izlemesinde olabileceğini düşündüğümüz kaleci adayları.

Joe Hart

Joe Hart

Eski prestijli günlerinden çok bir eser kalmamış gibi görünse de, 2 İngiltere şampiyonluğu bulunan Joe Hart 2018’de Manchester City’den Burnley takımına dahil olmuştu. Bu sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Joe Hart, Muslera’nın eksikliğinde Galatasaray için iyi bir alternatif olabilir.

Sinan Bolat

Royal Antwerp ile sözleşmesi bu sezon sonunda bitecek olan Sinan Bolat, daha önce Porto’dan kiralık olarak 2015 sezonunda Galatasaray ekbine katılmıştı Sinan Bolat o dönemde, Muslera’nın performansının yanında bile geçememiş toplamda oynadığı 12 maçta 17 gol yemişti. Oynadığı 12 maçta sadece Gençlerbirliği maçında kalesini gole kapatan Sinan Bolat’a Galatasaray yönetimi ikinci bir şans vermek isteyebilir.

Sinan Bolat

Claudio Bravo

Claudio Bravo

Güney Amerika kıtasından gelen kalecilerin bir çoğu Türkiye liglerinde başarılı olmuşlardı. Claudio Bravo, kalitesini kanıtlamış iddialı bir kaleci idi, bu sezon Manchester City ile sözleşmesi bitecek olan deneyimli kaleci eğer sözleşmede anlaşabilirse bu sezon Galatasaray’ın kalesini koruyabilir.

Gianluigi Buffon

Buffon’un emekli olmaya pek niyeti ve isteği yok gibi, bu sezon Juventus ile sözleşmesi sona erecek olan efsanevi kaleciyi ikna edebilmesi durumunda Galatasaray, Muslera’nın yokluğunu pek dert etmeyecek gibi görünüyor. Fatih Terim’in İtalya ile olan bağlantıları, futbolda artık son sezonlarında da şampiyonlar liginde oynayabilme ihtimali emektar kaleci Buffon’un makul bir sözleşmeye sıcak bakmasını sağlayabilir.

Gianluigi Buffon

Categories: 2020 Yaz Transfer