2020 Yaz Transfer

Fenerbahçe Transfer Dedikoduları

Fenerbahçe taraftarları özellikle sezon başında oynanan kötü futbolun faturasını yanlış transferlere çekmişti, peki bu sezon Fenerbahçe hangi transferler ile kendini toparlayıp Türk futbolundaki kaliteli markasını koruyabilir.

Fenerbahçe bu sezon puan tablosunda alışık olmadığı bir yerde tamamlayacak gibi görünüyor, şuan için tabloda Alanyaspor’un hemen altında 7. sırada bulunan Fenerbahçe’nin Avrupa’ya gitme hayali tamamen kupaya bağlı kalmış durumda, kaliteli transferleri tamamlayabilmek için Fenerbahçe’nin bu sezon kupayı kazanmak zorunda.

Peki Bu Sezon Fenerbahçe ile İsmi Anılan Futbolcular Kimler?

Nuri Şahin

Nuri Şahin

Werder Bremen ile bu sezon maçların sadece %52’sinde kendine yer bulabilen Nuri Şahin, hiç gol atamadı. Gol katkısında da etkisi zayıf olan Nuri Şahin’in ismi Fenerbahçe ile anılıyor, fakat eski günlerinden çok uzak olan Nuri Şahin’in takıma verebileceği katkı bizim için bir soru işareti. Ayrıca Nuri Şahin ay başında bir kalça sakatlığı geçirdi ve ne zaman sahalara döneceği konusu belirsizliğini koruyor.

Edison Cavani

Edison Cavani transferi Fenerbahçe için ekonomik açıdan şuan çok uzak görünsede kulis dedikodularında, PSG ile olan sözleşmesinin sonuna gelen Cavani ve Fenerbahçe’nin adı sıkça geçmekte.

Cavani daha önceden, Türkiye’de forma giymek istemediğini belirtmiş olmasına rağmen Ali Koç ve ekibi transferde zoru başarmak konusunda niyetli olduğu söyleniyor. Fakat konunun başında belirttiğimiz gibi Fenerbahçe’nin kupayı alamadığı takdirde Avrupa’ya gidemeyecek olması bu transferin zora girmesine sebep olacak.

Ayrıca, Cavani’nin adı el değiştiren Newcastle United ile de anılmakta, Fenerbahçe’nin Avrupa’ya gidememesi durumunda Cavani bizce de Premier Lig’in yolunu tutacağı kesin gibi.

Edison Cavani

Carlos Eduardo

Carlos Eduardo

2015 yılında Porto’dan Arabistan’ın Al-Hilal Riyad takımına 2 milyon € bonservis bedeli ile transfer olan 30 yaşındaki orta saha oyuncusu Carlos Eduardo, bu sezon forma giydiği 25 maçta 14 gol atarken sadece tek bir asist yapabildi. Takımının gollerinin %21’inde katkısı bulunan Eduardo, Fenerbahçe’nin Brezilya’lı orta saha sevdasını tekrar öne çıkardı.

Biz, Carlos Eduardo’nun ileri yaşı ve bu sezon sergilediği performans ile çok büyük katkı sağlayabileceğini düşünmüyoruz.

José Luis Palomino

José Luis Palomino, Atalanta bu sezon göz dolduran bir performans sergiledi. İleri yaşına rağmen Serie A gibi dinamik bir ligde takımına ciddi bir katkı sağlağı, bütün bir sezon boyunca sadece 4 sarı kart görmesi ve hiç cezalı konuma düşmemiş olması ise sürekliliği konusunda sorun yaşayan Fenerbahçe’ye katkı sağlayabilir.

Şuan ki piyasa değeri 8 Milyon € olarak belirlenen sol ayaklı stoper, aynı zamanda sol bek olarak görev alabiliyor. Palomino Fenerbahçe’ye katkı sağlayacaktır, fakat Atalanta’nın istediği bonservis bedeli 30 yaşındaki stoper için biraz fazla gibi görünüyor.

Palomino

Barış Sungur

Barış Sungur

Bucaspor altyapısındaki yetenekli 18 yaşındaki Barış Sungur ve Fenerbahçe’nin adı sıkça geçmekte, sosyal medya üzerinden Fenerbahçe taraftarlarının yaptıkları yorumlardan taraftarın bu transferin gerçekleşmesini istediğini anlıyoruz.

Barış yetenekli ve uzun vade de Fenerbahçe’ye ciddi katkı sağlayabilecek bir orta saha fakat kısa dönemde Barış’tan fazlasını beklemek çok ütopik bir beklenti olur.

Categories: 2020 Yaz Transfer